Milla Jovovich│Biografie

3. června 2012 v 10:15 | Ada Wong
Personality

Milla Jovovich, celým jménem Militza Jovovich se narodila 17.prosince v Kyjevu (Ukrajina). Nyní je herečka,modelka,módní návrhářka a zároveň zpěvačka.Její otec Bogić Jovovich je srbský lékař, matka Galina Loginova herečka.

Do pěti let chodila do mateřské školky v hlavním městě. V kolektivu na sebe upozorňovala svou inteligencí,když ve třech letech dokázala recitovat ruské básníky.Tehdejší Sovětské vízum Bogimu Jovovičovi vypršelo a tak se rozhodl zůstat na Západě. Galina jako tehdy oblíbená vycházející ruská filmová hvězda dostala možnost svého manžela navštívit v Londýně. Z Londýna se po pěti letech rodina odstěhovala do městečka nedaleko od kalifornského Sacramenta, kde si pronajala dům.
Aby rodina ušetřila na nájmu, poslali ji rodiče na prázdniny na letní tábor. Když navázali přátelský vztah s pronajímatelem objektu, který zpočátku neměl důvěru k přistěhovalcům ze sovětského bloku, představili mu i Millu. V té době však začaly rodině docházet finanční prostředky, a tak byli nuceni začít pracovat. Bogi začal pracovat jako soukromý lékař a Galina pracovala jako kuchařka a uklízečka v domácnostech.
Její matka chtěla svojí dceru vidět na filmovém plátně a tak malá byla nucena strávit celé dny na castingách a konkurzech.
Kariéra
Mille se na konec povedlo prosadit se v několika malých dětských rolí v televizních filmech
Two Moon Junction a The Night Train to Kathmandu. Tehdy si ji začali všímat i modelingoví agenti. V devíti letech se objevila na prvních profesionálních fotografiích.Tehdy začala její modelingová kariéra. V 11 letech se poprvé objevila na titulní stránce italského módního časopisu Lei a o několik měsíců později i na titulní stránce tehdy časopisu pro mladé dívky Seventeen. Poté se začala náhle objevovat i na titulních stránkách nejrůznějších módních časopisů, v televizních i tiskových reklamách.Kromě modelingové kariéry se věnovala i filmům, z nichž nejznámější z té doby je Návrat do modré Laguny (Return to the Blue Lagoon), volné pokračování úspěšného romantického filmu Modrá Laguna. Protože režisér měl extrémní nároky, ale zákony Spojené Státy určovaly maximální počet hodin odpracovaných dětmi, rodiče ji prohlásili finančně i právně nezávislou na rodině.
Ve 14 letech tak získala plnoletost. Projevily se u ní známky dospívání, začala kouřit a po skončení natáčení filmu Dazed and Confused si vzala v Las Vegas svého hereckého partnera Shawna Anderse.Nakonec se s ním však brzy rozešla.
O dva roky později odjela do Londýna, kde nahrála hudební album The Divine Comedy, které jí vyšlo v 18. letech. Její hudba kombinuje několik různých stylů včetně folku a popu. Po dokončení alba se přesunula zpátky do Spojených Států, kde koncertovala v několika městech a opět se vydala na dráhu modelky a zpěvačky.
Na konkurzu ve filmu Pátý Element (The Fifth Element) uspěla až napodruhé a získala rovnou hlavní roli. Během natáčení se sblížila s filmovým režisérem Lucem Besoonem, za kterého se vdala opět v Las Vegas. Jejich manželství vydrželo několik let, avšak skončilo brzy po natočení jejich druhého společného filmu, Johanka z Arku.
V té době se stala vyhledávanou herečkou a modelkou, objevila se v exkluzivním kalendáři Pierelli. Hrála také v hollywoodských filmech Resident Evil a dostala se tak jako herečka do širokého povědomí veřejnosti.
Dle časopisu Forbes je jednou z nejlépe placených modelek na světě s ročním příjmem přes deset a půl milionu dolarů za modeling, za což vděčí i kontraktu s gigantem L´Oreal.
Od listopadu roku 2007 je také matkou dcery, jež dostala jméno Ever Gabo Anderson.Nyní je Milla vdaná za režiséra Paula W.S Andersena.

│zdroj:wikipedie (upraveno).│
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama